Rešpektujte nás! My vás nebudeme...

Autor: Martina Ďumbalová | 7.4.2015 o 21:24 | (upravené 8.4.2015 o 19:23) Karma článku: 10,66 | Prečítané:  1880x

Problém moslimskej mentality sa čoraz viac pretriasa. Moslimovia čím ďalej, tým viac zahlcujú Európu. Tá sa postupne, bohužiaľ, zrejme stane moslimským kontinentom. A to len preto, že si nevieme postaviť hlavu a biť sa za naše práva.

V Austrálii to vyriešili veľmi jednoducho. Chceš žiť v našej krajine? Budeš dodržiavať naše zákony a zvyky. Nijak inak si s nimi nevedeli poradiť. Nosili burky, ženy nesmeli kráčať zarovno s mužmi a to sa im tolerovalo. Ale keď prišiel Austrálčan do moslimskej krajiny musel dodržiavať ich zvyklosti. Kresťan, pravoslávny, budhista či ateista - všetko jedno. Nech ste, čím ste do mešity musíte ísť zahalený.

Prečo my, z ostatných náboženstiev a krajín, musíme rešpektovať ich vieru, zvyklosti vo svojich krajinách, keď oni nerešpektujú našu vieru v ich krajine? Kam sa takto dostaneme? K tomu, že Charlie Hebdo si robí posmech z Alah v podobe karikatúr, moslimovia to vezmú až príliš osobne a konflikt je na svete. Umierajú ľudia, svet je hore nohami.

Chcú, aby sme ich rešpektovali, ale oni sami to nerobia. Chcú. aby ženy nosili burky v našich krajinách, aby muži boli nadradení, aby sa v školách nepodávalo bravčové. Na oplátku by mali rešpektovať, že ak príde nemoslimský pár do ich krajiny, môžu sa držať za ruky a kráčať vedľa seba ako rovnocenní. Omyl! Nerobia to. To len Európania sa im prispôsobujú.

Nechávame ich stavať si mešity. Nechávame ich nech nás dirigujú v ich krajinách, ale my ich nedokážeme ukočírovať tak ako v Austrálii. Prečo nie sú naše vlády schopné povedať - chceš tu žiť? Ok, toto budeš dodržiavať. Vie mi niekto vysvetliť, prečo v anglickej škole, kam chodí dokopy asi 5 moslimských detí, prestali robiť "sausages", ktoré anglické deti tak milujú? Moja sestra tam žije už pár rokov a jej dcéra navštevuje danú školu. Zbožňuje "sausages", ale už niekoľko mesiacov ich nemali, pretože školu navštevujú moslimské deti. Prečo sa musia desiatky anglických, slovenských či poľských detí navštevujúcich anglickú školu, prispôsobovať piatim moslimským deťom? Prečo nemôžu matky tých piatich detí, svoje ratolesti jednoducho vyhlásiť v daný deň z obeda a urobiť im sendvič?

Je smutné, že si necháme vytláčať naše náboženstvá, zvyky. A potom to dopadne ako v Belgicku, kde radikálny islamista Foud Belkacem vyhlásil: "My moslimovia nemáme pre vás neveriacich a váš životný štýl ani trochu úcty. Naše náboženstvo je nadradené vášmu. Ak sa vám to nepáči, môžete sa z Belgicka odsťahovať."
Moslimovia odmietajú základy etiky, napr. podať ruku svojej nadriadenej, len preto, že je žena. Aj jedna letuška bola zarazená, keď s kolegyňou a pilotom mali medzipristátie v moslimskej krajine. Pre nich normálna vec, kráčať vedľa seba a ísť na nákupy, bola pre domácich neprípustná. A tak či chceli či nie, museli si zahaliť hlavu a kráčať obe za pilotom, lebo nie sú hodné kráčať po boku muža.

Verím tomu, že raz sa obyvatelia, či vlády európskych krajín chytia za nos a začnú robiť niečo preto, aby sme si udržali svoju tvár. Aby sme aj my rešpektujúci, boli rešpektovaní.Aby deti v Anglicku mohli bez obmedzení jesť v škole "sausages" (aj keď sú nezdravé). A aby ženám ich podriadený podal ruku v rámci etiky. Aby sa raz Európa možno dokopala k tomu, k čomu Austrália.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?